Nowinki ogrodnicze w nadchodzącym sezonie

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, większość ogrodów bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje naszej uwagi. Przede wszystkim powinno się oczyścić trawniki i posprzątać zeszłoroczne liście – to pierwsze ruchy, jakie warto podjąć. Bogatą ofertę nowych roślin ogrodowych, dobrze jest sprawdzić początkiem sezonu. Hitem w tym roku będą byliny cebulowate z rodziny liliowatych i sukulenty doniczkowe. W tym sezonie, który można uznać za prawdziwy „szał ogrodniczy” będą najpopularniejsze wszelkiego rodzaju właśnie rośliny doniczkowe. Było ich już sporo kiedyś na targach czy sklepach. Teraz jednak tak dalece się rozeszła moda na doniczki i w ofertach sklepowych są ich setki, tysiące. Niektórzy wykonują je samemu w domu np. z betonu.

Minimalistyczny styl pełen harmonii

Meble z technorattanu do ogrodu pełnego doniczek z sukulentami. Surowy, minimalistyczny styl mebli będzie pasował w prostym a harmonijnym klimacie ze stonowaną roślinnością . W pięknym ogrodzie, pełnym doniczek, powinieneś odnaleźć dla siebie meble wyprodukowane ze specjalnego materiału. Technorattan to włóknina syntetyczna pochodzenia naturalnego. Piękne meble z technorattanu to nowoczesny, modny i oszczędnie wykonany rodzaj materiału ozdobnikowego. Technorattan jest coraz częściej spotykanym tworem na światowej scenie designu. Technorattan zyskuje sobie popularność ze swoje doskonałe izolacyjne cechy które łatwo dostosowują się do potrzeb użytkownika.

Rozsławione na całym świecie rośliny sukulenty rośliny

Sukulenty często mylone są z kaktusami. To nie to samo! Kaktusy są roślinami pustynnymi, podczas gdy sukulenty żyją w różnych siedliskach. Sukulenty przechowują wodę w liściach i łodygach, a pojedyncza roślina będzie rosła, jeśli ma dostęp do większej ilości wody. Sukulenty to grupa roślin z ponad 17 000 gatunkami. Sukulenty żyją w różnych siedliskach, w tym na pustyniach i lasach deszczowych .Ich atrakcyjna cena oraz łatwy dostęp sprawiły, że takie rośliny czynnie konkurować z ich naturalnymi odpowiednikami. Piękne sukulenty w doniczkach mogą być podstawowym elementem niemal każdego ogrodu i służyć do ozdoby domów na przykład okien lub tarasów. Ich plenerowe odmiany tez docenia się ze swojego uroku

 

O Autorze